Ile kosztuje wizyta u dietetyka?

splukany przez dietetykaWiele osób popełnia duży błąd rozpoczynając odchudzanie bez wcześniejszej konsultacji z dietetykiem. Nie idź tą drogą. Podpowiemy, w jaki sposób znaleźć dietetyka i nie przepłacić oraz ile kosztuje tradycyjna wizyta w poradni żywieniowej. Posłuchaj porad specjalisty a Twoje zdrowie, jak i ciało będą w bardzo dobrej kondycji.

Ceny wizyt u dietetyka ‚stacjonarnego’

Zależą od przychodni lub specjalisty do którego się udamy oraz od lokalizacji. W dużych miastach jest najdrożej. Średni koszt ‚stacjonarnej’ usługi to ok 150 zł za 7 dni porad wraz z dietą oraz 400 zł za miesięczne konsultacje. Przez Internet może być równie dobrze ale taniej – o tym niżej. Od stanu naszego zdrowia i problemów z jakimi się zmagamy zależała będzie częstotliwość wizyt. Dlatego też, należy przygotować się na różne dodatkowe wydatki. Pamiętajmy jednak, że robimy to głównie dla swojego zdrowia.

Podczas wizyty u dietetyka, zostaniemy zapytani o stan naszego zdrowia. Specajlista będzie chciał się dowiedzieć, jaki tryb życia prowadzimy, co zwykle jemy i na jakie dolegliwości się uskarżamy. Dzięki takiemu wywiadowi, będzie w stanie dobrać dla nas odpowiednią dietę i pomóc nam w uzyskaniu odpowiednich efektów z procesu odchudzania. W ramach takiego spotkania, możemy liczyć na szereg porad z zakresu zdrowego odżywiania i zalecanych dla nas ćwiczeń. Zostanie ustalona dieta, którą należy stosować, aby móc cieszyć się ze spadku wagi.

Standardowo dieta zostaje przesłana lub inaczej udostępniona pacjentowi po kilku dniach od pierwszej wizyty w gabinecie.

Dietetyk online – oszczędność czasu i pieniędzy

Dziś wiele rzeczy dzieje się w Internecie. Także udzielane są za pomocą tego medium porady dietetyczne. Nie różnią się praktycznie niczym od tradycyjnej wizyty w gabinecie dietetyka. Pacjent otrzymuje jednak większy komfort, ponieważ bez wychodzenia z domu może otrzymać poradę, na jaką czeka. Wszystko odbywa siew szybki i bezproblemowy sposób.

Taka usługa jest tańsza niż tradycyjna wizyta. Za 7 dni porad zapłacimy 98 zł, za 2 tygodnie 180 zł, a za 4 tygodnie 299 zł. Zapraszamy do spróbowania.

Działa to bardzo prosto:
Klient wypełnia ankietę żywieniową, w której podaje informacje dotyczące zdrowia, stylu życia, podejmowanych aktywności oraz nawyków żywieniowych. To tak, jakby rozmawiał z dietetykiem bezpośrednio o swoich wymaganiach. Po wypełnieniu ankiety, otrzymuje telefon od dietetyka, który odtąd będzie jego osobistym doradcą. Zaproponuje dietę i doradzi, jak powinniśmy się odżywiać, aby osiągnąć odpowiednie efekty z procesu odchudzania. Dietetyk będzie też monitorował wyniki i odpowiadał na wszelkie pytania. Wszystko to poprzez intuicyjny panel klienta i całkowicie online.

Gdy ustalona zostanie już dieta, pacjent otrzymuje dostęp do serwisu, w którym może zarządzać i monitorować wraz z dietetykiem efekty. Ma również możliwość stałego kontaktu z dietetykiem przez taką właśnie platformę.

Czy warto?

Rozpoczynając odchudzanie bez wcześniejszej konsultacji z dietetykiem narażamy swoje zdrowie na poważny uszczerbek. Może okazać się, że dieta jaką sami dobierzemy, będzie uboga w składniki, których potrzebuje nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania. Trzeba pamiętać, że głodzenie się nie jest sposobem na odchudzanie. Jedynie zbilansowana dieta, racjonalne odżywianie i aktywny tryb życia mogą doprowadzić do faktycznego spadku wagi.

Już wiesz ile kosztuje wizyta u dietetyka, zarówno tego z poradni oraz taniej, za pomocą Internetu. Zatem na koniec warto przestrzec przed cudownymi dietami lub serwisami internetowymi oferującymi automatyczne diety. Żaden automat nie zastąpi wiedzy i doświadczenia profesjonalisty. Dlatego właśnie zachęcamy do skorzystania z usług naszego serwisu.

[Głosów:22    Średnia:3.3/5]